“Dell UltraSharp U4323QE | 42.5-inch 4K UHD | USB-C Hub | Dual DisplayPort 1.4 | RJ-45 LAN – New” has been added to your basket. View basket
ASUS Vivobook S14 (S3407QA) / Copilot+ PC / 14'' FHD / SILVER / ULTRA 7-255H / 16GB DDR5 OB / 1TB PCIE SSD / Backpack / WIN 11H - New
R26,999.00 Original price was: R26,999.00.R21,999.00Current price is: R21,999.00.
ASUS ROG-STRIX-850P-GAMING PSU - New
R4,999.00
Corsair Vengeance RGB CMH32GX5M2E6000Z36, 32 GB, 2 x 16 GB, DDR5, 6000 MHz, 288-pin DIMM – New
R3,599.00
VENGEANCE® RGB 32GB (2x16GB) DDR5 DRAM 6000MT/s CL36 AMD EXPO & Intel XMP Memory Kit
Attain top DDR5 RAM performance optimized for AMD® motherboards, with ten-zone RGB for DDR5 memory that lights up your cutting-edge PC.
Out of stock
Compare
Description
** Usually In Stock with Supplier**
3 business day shipping
Please send an email ([email protected]) or whatsapp (0827367281) to confirm availability with supplier.
TECH SPECS
| Memory Size | 32GB (2 x 16GB) |
|---|---|
| Tested Latency | 36-44-44-96 |
| Tested Speed | 6000 MT/s |
| Tested Voltage | 1.35V |
| SPD Voltage | 1.1V |
| Speed Rating | PC5-48000 (DDR5-6000) |
| SPD Speed | 4800MHz |
| SPD Latency | 40-40-40-77 |
| Performance Profile | EXPO & XMP |
| Package Memory Format | UDIMM |
| Memory Series | VENGEANCE RGB DDR5 |
| LED Lighting | RGB |
|---|---|
| Weight | 0.15kg |
| Heat Spreader | Aluminum |
| Fan Included | No |
| Memory Color | GREY |
| Memory Compatibility | AMD 600 Series, AMD 800 Series, Intel 600 Series, Intel 700 Series, Intel 800 Series |
| Memory Detail Compatibility | AMD 600 Series, AMD 800 Series, Intel 600 Series, Intel 700 Series, Intel 800 Series |
| Memory Type | DDR5 |
| Power Draw | Overclock PMIC |
FAQ
Content missing
