Microsoft Surface Pro 11 | 13-Inch OLED PixelSense | Intel Core Ultra 7 268V | 32GB RAM | 512GB SSD | Platinum | Win 11 Pro - New (Includes Keyboard)
R59,999.00 Original price was: R59,999.00.R29,999.00Current price is: R29,999.00.
WINX 2.5" Fast Type C | Black | 1TB SSD
R2,199.00 Original price was: R2,199.00.R1,799.00Current price is: R1,799.00.
Lenovo T16 Gen 2 | 16″ WUXGA | 13th Generation i7-1355U | 16GB RAM | 256GB SSD – New
R33,999.00 Original price was: R33,999.00.R22,999.00Current price is: R22,999.00.
- 16″ corporate powerhouse with up to Intel vPro®
- Environmentally-responsible with the use of recycled materials, plastic-free packaging, & reduced-emissions during manufacturing
- Lightning-quick memory, storage, & connectivity, including optional mobile technology
- Epic battery life with two size options & Rapid Charge
- Supports up to 3 independent monitors
Out of stock
Compare
Description
| Condition | New Sealed |
| Display | Display diagonal: 40.6 cm (16″) HD type: WUXGA Display resolution: 1920 x 1200 pixels Display: IPS, 300nits, Anti-glare, 45% NTSC |
| Processor | Processor family: 13th Generation Intel Core i7 – Processor model: i7-1355U – Processor Frequency: 3.70 / 5.00 Ghz (12 MB Cache, 10 Cores) |
| RAM | Internal memory: 16 GB DDR5-5600 Internal memory type: DDR5-SDRAM |
| Storage | 256GB NVMe SSD Gen4x4 (Upgradeable to 512GB, 1TB & 2TB, kindly contact us for pricing) |
| Graphics | Intel® UHD Graphics |
| OS | Windows 11 Pro |
| Colour | Grey |
| Ports | 1x Kensington lock; Headphone & Microphone combo Jack; 1 x RJ45; 1 x HDMI 2.0b; 2 USB 3.2 Gen 1 (Type A); 2 x USB 4.0 Type-C with PD & DP (Thunderbolt) |
| Packaging | Original |
| Warranty | 1 Year Manufacturer Warranty. In case you have an issue with your computer, Everymonday will facilitate the repair for you by sending it to the Authorised Distributer for repairs. Please contact us directly for any claims. |
Additional information
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 53 × 34 × 9 cm |
FAQ
Content missing
