“ASUS PRIME RADEON™ RX 9060 XT 16GB – New” has been added to your basket. View basket
Dell SE2725HM 27-inch FHD Monitor | 100Hz - New
R3,999.00 Original price was: R3,999.00.R2,199.00Current price is: R2,199.00.
ASUS ROG Astral GeForce RTX™ 5080 16GB GDDR7 OC Edition - New
R39,999.00 Original price was: R39,999.00.R36,999.00Current price is: R36,999.00.
Lenovo ThinkPad P14s Gen 5 | 14.5-inch Non-Touch | Intel Ultra 7 155H | 32GB RAM | 1TB SSD | NVIDIA® RTX™ Ada 500 4GB | Black – New
R53,999.00 Original price was: R53,999.00.R29,999.00Current price is: R29,999.00.
When You Dare to do More With Raw Power
Unlock AI efficiency for superior computing prowess with the ThinkPad P14s Gen 5 mobile workstation. Driven by Intel® Core™ Ultra processor with an integrated Neural Processing Unit (NPU), this machine ensures peak performance on the go. While Intel vPro® boosts enterprise security, pro-grade NVIDIA RTX™ graphics simplify heavy workflows.
3 in stock
SKU:
21EM000_waq
Categories: Banner, Computers, Designers, Easter Promotion, Festive Sale, Lenovo, Promotion, Windows
Tags: all channels, designing, featured, lenovo, p14
Description
| Condition | New Sealed |
| Display | Lenovo DISPLAY,14.5″,WUXGA,Non-Touch,Anti-Glare,IPS,300nit,45%NTSC |
| Processor | Intel® Core™ Ultra 7 155H Processor(Core™ Ultra 7 155H) |
| RAM | 32 GB DDR5-5600 (Upgradeable) |
| Storage | 1TB G4 Per |
| Graphics | NVIDIA RTX™ 500 Ada 4GB |
| OS | Windows 11 Pro |
| Colour | Silver, Grey, Black |
| Ports | USB-C Intel® Thunderbolt™ 4
USB-A 3.2 Gen 1 HDMI 2.1 Kensington Nano Security Slot™ USB-A 3.2 Gen 1 Ethernet (RJ45) Headphone / mic combo USB-C Intel® Thunderbolt™ 4 (power in) |
| Packaging | Original |
| Warranty | 1 Year Warranty In case you have an issue with your computer, EveryMonday will facilitate the repair for you by sending it to the Authorised Distributor for repairs. |
Additional information
| Weight | 5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 50 × 40 × 25 cm |

