“Durabook U11i Rugged Tablet with Detachable Keyboard / Intel Core- i7 1250U / 16GB / 512GB – New” has been added to your basket. View basket
ASUS TUF GeForce RTX™ 5070 12GB GDDR7 OC Edition - New
R19,999.00 Original price was: R19,999.00.R15,999.00Current price is: R15,999.00.
Asus ProArt PX13 AMD Ryzen™ AI 9 HX 370 32GB RAM 1TB SSD OLED Laptop – New Open Box
R52,999.00 Original price was: R52,999.00.R39,999.00Current price is: R39,999.00.
- Windows 11 Pro
- 13.3-inch 16:10 OLED display
- 32GB RAM 1TB SSD Storage
- AMD Ryzen™ AI 9 HX370 processor
- NVIDIA® RTX™ 4070 graphics
- Backlit chiclet keyboard
- NPU up to 50TOPS
Out of stock
Compare
Description
| Condition | New, Box is open, images of the actual device can be requested |
| Display | Display Brightness : 400 nits Resolution : 3K 2880 x 1620 Display Technology : OLED Refresh Rate : 60 Hz Screen Size : 13.3-inch Touch Screen : Yes Variable Refresh Technology : Yes |
| Processor | Max Processing Speed : 2 GHz Processor Brand : AMD Processor Cores : 12 Cores Processor : AMD Ryzen 9 Processor Generation : AMD Ryzen Ai 300 Series Processor Model Number : HX370 |
| RAM | RAM Capacity : 32GB RAM Type : LPDDR5X |
| Storage | 1 TB |
| Graphics | Nvidia GeForce RTX 4070 8GB |
| OS | Windows 11 Pro |
| Colour | Grey/Black |
| Ports | 2X USB-C Ports 1X HDMI Port 1X USB 3 Port |
| Packaging | Original – Sealed |
| Warranty | Balance of manufacturer warranty (expiring 2026/04/01) |
Additional information
| Weight | 7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 57 × 34 × 8 cm |
Asus ProArt PX13 AMD Ryzen™ AI 9 HX 370 32GB RAM 1TB SSD OLED Laptop - New Open Box
Content missing
