“Apple MacBook Pro 14-Inch M5 | 10-Core CPU 10-Core GPU | 24GBRAM | 1TB SSD | Space Black (Power Adapter Included) – New” has been added to your basket. View basket
ASUS Vivobook S14 (S3407QA) / Copilot+ PC / 14'' FHD / SILVER / ULTRA 7-255H / 16GB DDR5 OB / 1TB PCIE SSD / Backpack / WIN 11H - New
R26,999.00 Original price was: R26,999.00.R21,999.00Current price is: R21,999.00.
ASUS ROG-STRIX-850P-GAMING PSU - New
R4,999.00
Corsair VENGEANCE® RGB 32GB (2x16GB) DDR5 DRAM 5200MT/s CL40 AMD EXPO & Intel XMP Memory Kit – New
R2,499.00
Attain top DDR5 RAM performance optimized for AMD® motherboards, with ten-zone RGB for DDR5 memory that lights up your cutting-edge PC.
Out of stock
Compare
Description
TECH SPECS
| Memory Size | 32GB (2 x 16GB) |
|---|---|
| Tested Latency | 40-40-40-77 |
| Tested Speed | 5200 MT/s |
| Tested Voltage | 1.25V |
| SPD Voltage | 1.1V |
| Speed Rating | PC5-41600 (DDR5-5200) |
| SPD Speed | 4800MT/s |
| SPD Latency | 40-40-40-77 |
| Performance Profile | EXPO & XMP |
| Package Memory Format | UDIMM |
| Memory Series | VENGEANCE RGB DDR5 |
| LED Lighting | RGB |
|---|---|
| Weight | 0.15kg |
| Heat Spreader | Aluminum |
| Fan Included | No |
| Memory Color | GREY |
| Memory Compatibility | AMD 600 Series, AMD 800 Series, Intel 600 Series, Intel 700 Series, Intel 800 Series |
| Memory Detail Compatibility | AMD 600 Series, AMD 800 Series, Intel 600 Series, Intel 700 Series, Intel 800 Series |
| Memory Type | DDR5 |
| Power Draw | Overclock PMIC |
FAQ
Content missing
