“AlienWare 27 4K Dual-Resolution Gaming Monitor | 27-inch 4K UHD | 180Hz Refresh Rate | Height Adjustable Stand | 3-Year Warranty – New” has been added to your basket. View basket
ASUS TUF GeForce RTX™ 5070 12GB GDDR7 OC Edition - New
R19,999.00 Original price was: R19,999.00.R15,999.00Current price is: R15,999.00.
Apple MacBook Pro 16-Inch M4 Max | 14-Core CPU 32-Core GPU | 36GB Unified RAM | 1TB SSD | Space Black – New
R80,999.00
With MacBook Pro, nothing can stop you. The M4 family of chips brings astounding speed, graphics and AI capability along with Apple Intelligence.◊Refer to legal disclaimers And with up to 24 hours of battery life, you can go all day
Out of stock
Compare
SKU:
51EM800_ches
Categories: Computers, Apple, Black November, Designers, Gamers & Designers, Macbook Pro, Promotion
Tags: all channels, apple, featured, m4 max, macbook
Description
| Condition | New Sealed, boxes have slight damage but we guarantee the internals are just fine! |
| Display | 16.2-inch (diagonal) Liquid Retina XDR display – Standard Glass |
| Processor | Apple M4 Max chip. 14-core CPU with 12 performance cores and 4 efficiency cores |
| RAM | 36GB unified memory |
| Storage | 1TB SSD |
| Graphics | 32-core GPU Hardware-accelerated ray tracing 16-core Neural Engine 410GB/s memory bandwidth |
| OS | Mac OS Ventura |
| Colour | Space Black |
| Ports | SDXC card slot
HDMI port 3.5 mm headphone jack MagSafe 3 port Three Thunderbolt 4 (USB-C) ports with support for: Charging DisplayPort Thunderbolt 4 (up to 40Gb/s) USB 4 (up to 40Gb/s) |
| Packaging | Original Sealed |
| Warranty | 1 Year (In case you have an issue with your computer, EveryMonday will facilitate the repair for you by sending it to the Authorised Distributor for repairs. Please Note: iStore will not facilitate a repair if the item was not bought at one of their stores. So please contact us should you need to get your Mac repaired) |
Additional information
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 28 × 10 cm |
Apple MacBook Pro 16-Inch M4 Max | 14-Core CPU 32-Core GPU | 36GB Unified RAM | 1TB SSD | Space Black - New
Content missing
