“ASUS Vivobook S14 (S3407QA) / Copilot+ PC / 14” FHD / SILVER / ULTRA 7-255H / 16GB DDR5 OB / 1TB PCIE SSD / Backpack / WIN 11H – New” has been added to your basket. View basket
WINX 2.5" Fast Type C | Black | 1TB SSD
R2,199.00 Original price was: R2,199.00.R1,799.00Current price is: R1,799.00.
HP Spectre x360 2-in-1 Laptop 16-inch | i7-1360P | 2TB SSD | 16GB RAM | 4GB GDDR6 | Nocturne Blue – New
R34,400.00 Original price was: R34,400.00.R29,999.00Current price is: R29,999.00.
The HP Spectre x360 Laptop is powered by an Intel® Processor that adapts to you for superior multi-tasking. With a taller display, you can view more content with less scrolling. Look your best thanks to an intelligent 5MP camera that keeps you in-frame and well-lit. Plus, protect your well-being with screen time and distance reminders.
Out of stock
Compare
Categories: Computers, Gamers & Designers, HP, Promotion, Windows
Tags: all channels, designing, HP, HP SPECTRE
Description
| Condition | New |
| Display | 16″ diagonal, UHD+ (3840 x 2400), OLED, multitouch-enabled, UWVA, edge-to-edge glass, micro-edge, anti-reflection Corning® Gorilla® Glass NBT™, Low Blue Light, SDR 400 nits, HDR 500 nits, 100% DCI-P3 |
| Processor | Intel® Core™ i7-1360P (up to 5.0 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 18 MB L3 cache, 12 cores, 16 threads) |
| RAM | 16 GB DDR4-3200 MHz RAM (onboard) |
| Storage | 2 TB PCIe® Gen4 NVMe™ TLC M.2 SSD |
| Graphics | Intel® Arc™ A370M Graphics (4 GB GDDR6 dedicated) |
| OS | Windows 11 Home |
| Colour | Nocturne blue aluminum |
| Ports | 1X USB Type-A 10Gbps signaling rate (HP Sleep and Charge) | 2X Thunderbolt™ 4 with USB Type-C® 40Gbps signaling rate (USB Power Delivery, DisplayPort™ 1.4, HP Sleep and Charge) | 1X HDMI 2.1 | 1X AC smart pin; 1 headphone/microphone combo |
| Packaging | Original |
| Warranty | 1 Year Warranty In case you have an issue with your computer, EveryMonday will facilitate the repair for you by sending it to the Authorised Distributor for repairs. |
Additional information
| Weight | 5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 43 × 33 × 13 cm |
FAQ
Content missing
