“Dell Pro Thunderbolt 4 Smart Dock SD25TB4 | Thunderbolt 4 | Dual 4K Display | 90W Power Delivery | USB-C Hub – New” has been added to your basket. View basket
Arctic MX-7 Ultimate Performance Thermal Paste 4g
R399.00 Original price was: R399.00.R239.00Current price is: R239.00.
Apple MacBook Pro 14-Inch M4 Pro | 14-Core CPU 20-Core GPU | 48GB Unified RAM | 1TB SSD | Space Black - New
R59,999.00 Original price was: R59,999.00.R44,900.00Current price is: R44,900.00.
Apple MacBook Pro 16-Inch M4 Pro | 14-Core CPU 20-Core GPU | 24GB Unified RAM | 512GB SSD | Space Black – New + Free Apple HomePod Mini worth R1999.00
R58,999.00 Original price was: R58,999.00.R53,499.00Current price is: R53,499.00.
With MacBook Pro, nothing can stop you. The M4 family of chips brings astounding speed, graphics and AI capability along with Apple Intelligence.◊Refer to legal disclaimers And with up to 24 hours of battery life, you can go all day
Out of stock
Compare
SKU:
45EM000_ekim-1
Categories: Computers, Apple, Designers, Gamers & Designers, Macbook Pro, Promotion
Tags: all channels, apple, featured, macbook
Description
| Condition | New Sealed |
| Display | 16.2-inch (diagonal) Liquid Retina XDR display – Standard Glass |
| Processor | Apple M4 Pro 14-Core CPU
4.5GHz (high-performance) 2.9GHz (high-efficiency) 16-Core Neural Engine |
| RAM | 24GB unified memory |
| Storage | 512B SSD |
| Graphics | 20-Core Apple GPU, Shared with system through Unified Memory Architecture (UMA) |
| OS | Mac OS Ventura |
| Colour | Space Black |
| Ports | SDXC card slot
HDMI port 3.5 mm headphone jack MagSafe 3 port Three Thunderbolt 4 (USB-C) ports with support for: Charging DisplayPort Thunderbolt 4 (up to 40Gb/s) USB 4 (up to 40Gb/s) |
| Packaging | Original Sealed |
| Warranty | 1 Year (In case you have an issue with your computer, EveryMonday will facilitate the repair for you by sending it to the Authorised Distributor for repairs. Please Note: iStore will not facilitate a repair if the item was not bought at one of their stores. So please contact us should you need to get your Mac repaired) |
Additional information
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 28 × 10 cm |
Apple MacBook Pro 16-Inch M4 Pro | 14-Core CPU 20-Core GPU | 24GB Unified RAM | 512GB SSD | Space Black - New
Content missing
